(068) 951-20-02
(099) 689-20-02 Зв’яжіться з нами в WhatsApp Зв’яжіться з нами в Viber
(073) 447-20-02
Час роботи: з 10.00 до 19.00
Наприклад: Мокасини 428
Рус Укр

У ЯКОМУ ВІЦІ ВІДДАВАТИ ДИТИНУ ДО ШКОЛИ | ЯК ВИБРАТИ ШКОЛУ

Усі батьки з наближенням 5-6 дня народження дитини задумуються у скільки років віддавати дитину до початкової школи. У нашому суспільстві прийнято, що дітей віддають у навчальний заклад у віці 7 років. Але сьогодні все частіше дітки стають першокласниками вже в 6 років.


Давайте розберемося, чим керуються батьки при визначенні відповідного віку, щоб віддати дитину на навчання.

Деякі батьки вважають, що, якщо діти вже вміють рахувати та писати, то будні у дитячому садочку стають для них нудними, і спеціально перескакують старшу групу дитячого садка та віддають дітей до школи.

Інші ж навпаки вважають, що старша група у дитячому садочку та пізніший вступ до першого класу дають можливість дитині отримати більше корисних навичок.

Думки розділюються, і обидві сторони наводять переконливі аргументи на підтримку своєї позиції.

Безумовно, рішення у якому віці віддавати дітей до школи  — виключно справа батьків. Але, перед прийняттям рішення, все ж треба зважити всі за та проти.


Як зрозуміти чи готова дитина стати першокласником

Перший і дуже важливий критерій, який необхідно взяти до уваги перед будь-якими діями — фізіологічний розвиток дитини. Часто буває так, що дитина досить непогано розвинена в інтелектуальному плані, але недостатньо розвинена в плані фізіологічному.

Не до кінця сформований скелет і м'язи можуть постраждати від постійного сидіння на уроках. А це у свою чергу може привести до хронічних хвороб і, як наслідок, частих пропусків занять через лікарняні.

Другий по черзі, але не за важливістю критерій, — це баланс фізичної та інтелектуальної витривалості. Часто буває так, що один з цих моментів відстає, і навіть дитина з високим інтелектуальним розвитком не може довго концентруватися на одному процесі, бо у неї ще не розвинена воля та посидючість.

Також важливий, як і попередні критерії —  інтелектуальний розвиток. Пам'ять, мислення, увага — все це виходить на перший план, перед умінням читати та писати.

Щоб зрозуміти чи віддавати дитину до першого класу, запитаєте її саму. Якщо малюк дійсно готовий, він скаже вам про це.


Головне  — не поспішати

Найцікавішим і захоплюючим процесом для дитини у віці шести років є гра. Тому часто батьки здають шестирічку у перший клас та отримують скарги від вчителів на занадто шумну поведінку дитини.

Тут немає нічого дивного. Дитина, яка не готова до концентрації (і це цілком нормально), буде грати з сусідом по парті просто тому, що їй це цікаво, а нудний монолог викладача буде пролітати повз вуха.

Що стосується семирічного віку, то, за дослідженнями вчених, семирічки володіють сильнішими здібностями зосереджуватися й управляти своєю увагою.


Шестирічка + колектив

У віці шести років дитина ще не здатна усвідомити, що є частиною колективу. І, коли викладач говорить всім відкрити підручник, маленькій крихітці часто потрібно "особливе запрошення".

Віддавати дитину до школи в 6 років або дочекатися 7-ми?

Безумовно, шестирічки можуть вчитися добре. Але й вчителі, й психологи радять віддавати дітей до школи саме у 7 років.

Шестирічок краще віддати в те місце, де навчання більш схоже на гру, наприклад, у футбольну або музичну школу, школу мистецтв та інш.


До якої школи віддати дитину

Не менш важливим питанням, ніж вік, є питання вибору навчального закладу. Адже від цього залежить дуже багато чого.

Перш, ніж звертати увагу на банальні критерії вибору типу віддаленості від будинку або рейтингу, варто розібратися в одному важливому питанні — чи збігаються цінності та принципи школи з вашими родинними. Це важливо, тому що на виході, в 11-му класі, ви можете отримати не те, що очікували.


Як вибрати школу правильно | 4 кроки

 1. Складіть список очікувань від школи.
 2. Складіть список шкіл по рейтингу, відгукам, віддаленості від будинку, репутації самого закладу та викладачів.
 3. Беріть список і по школах! Зверніть увагу на кількість попадань у перший список з очікуваннями.
 4. З усього списку шкіл виділіть 3-4 та поговоріть з учителями.

Таким чином ви зрозумієте в яку школу краще віддати дитину.


Як вибрати першого вчителя 

Учитель для першокласника як дороговказ, як би пишномовно це не звучало. Вибираючи вчителя, зверніть увагу на те, як він спілкується з іншими дітьми, як говорить, наскільки зрозуміло пояснює вам, що чекає першокласника.

Також можна розпитати знайомих, діти яких ходять в обрану школу, або пошукати в Інтернеті.

Який тип школи вибрати

Сучасна система освіти пропонує на вибір батьків кілька типів навчальних закладів:

 • Гімназія
 • Коледж
 • Ліцей
 • Освітній комплекс
 • Авторська школа
 • Спеціалізована школа

За типом фінансування та приладдя школи можна розділити на:

 • Приватні
 • Державні

Давайте розберемось у чому відмінність кожного типу.


Гімназія

Ця установа покликана давати поглиблені знання в гуманітарній частині. Після закінчення гімназії передбачається вступ до вищого навчального закладу.

Коледж

Коледжі дають професійно-технічну освіту. Найчастіше вони засновані на базі училищ і технікумів.

Ліцей

Ліцеї —  це школи з підвищеним освітнім рівнем і поглибленою програмою навчання.

Освітній комплекс

Як стає зрозуміло з назви, у таких закладах діти отримують комплексну освіту та проходять кілька етапів навчання. У ціх установах під одним дахом можуть бути зібрані: дошкільна, шкільна та вища освіта.

Авторська школа

У закладах такого типу навчання проводиться не за державними програмами, а за іноземними або авторськими методиками засновників. Навколо таких шкіл часто ведуться суперечки, що стосуються ефективності навчання.

Спеціалізована школа

Такі школи створені для дітей з відхиленнями у розвитку. Відмінностей від звичних шкіл у них багато: спеціальне обладнання, особливий підхід до навчання, спеціально навчені викладачі, тощо.Написати відгук

Увага: HTML не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре
<